Klub sportowy Iskra

Klub Piłkarski Iskra Jabłoniec powstał około 1950 roku i funkcjonuje z przerwami do dziś. Jego barwy są żółto-czerwone. Klub jest prowadzony przez Stowarzyszenie i posiada kilka sekcji (trampkarze, juniorzy, seniorzy). Największym sukcesem klubu jest udział w Pucharze Polski i rozegrany mecz z Promieniem Żary. W sezonie 2011/12 drużyna juniorów była wicemistrzem Terenowej Ligii Juniorów. W turniejach piłki halowej odniosła liczne sukcesy (Puchar Burmistrza Jasienia, Puchar Wójta Gminy Przewóz). Sukcesem organizacyjnym Stowarzyszenia jest budowa szatni sportowej i modernizacja boiska.

Drużyna seniorów bierze udział w rozgrywkach klasy "B" Podokręgu Żarskiego PZPN. Klub opiera swoją działalność na pracy społecznej swoich członków. Jego celem jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie gminy Jasień, zwłaszcza w jej wiejskiej części. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez: organizację turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży, festynów z okazji Dnia Dziecka, obozów sportowo-rekreacyjnych w czasie wakacji, współpracę ze szkołami oraz utrzymanie boiska piłkarskiego wraz z budową szatni sportowej.

Iskra Jabłoniec do prowadzenia zajęć posiada wykwalifikowaną kadrę z uprawnieniami instruktorskimi. Ilość sekcji sportowych tworzona jest na podstawie zapotrzebowania ze strony młodzieży i ilości osób w danej grupie wiekowej.